ss

У київському цирку літають французькі мотоциклісти

14:22
16.09.2015
У київському цирку літають французькі мотоциклісти

Олена МАКОВЕЦЬ

Цього тижня столичний цирк розпочав новий сезон програмою «Принцеса цирку», яка наробила галасу в прямому та переносному значенні. З одного боку, це краща програма за останні кілька років. Із другого – шум на всю площу Перемоги та прилеглі вулиці через головний номер – виступ французьких мотофристайлерів.

Цей номер заявлений до Книги рекордів Гіннеса. Зазвичай екстремальні трюки виконуються на відкритому просторі, а нині обмежені параметрами цирку. Щоб виступати у нас, французи змушені були звести спеціальну конструкцію, на яку приземляються.

Отже, над сходами цирку побудували критий майданчик. Мотоциклісти, розганяючись, долають «подіум» над сходами, пролітають вестибюль та в’їжджають на 2,5-метровий трамплін, розміщений у вході, протилежному тому, звідки зазвичай виходять артисти. Пролітають над ареною і приземляються на інший трамплін, з боку куліс. В польоті вони тримають лише кермо, а ногами виконують різні фігури.

Цей номер дуже складний і травмонебезпечний. Три місяці тому на гастролях у Мінському цирку один мотоцикліст із групи розбився, влетівши у трамплін.
– Зараз вони взяли у номер нашого хлопця, Тараса, – розповідає директор Національного цирку дресирувальниця Людмила Шевченко, яка, до речі, вже п’ять років як не виступає.

Людмила Шевченко дуже пишається тим, що підписала контракт із мотофристайлерами, обійшовши у цьому братів Запашних, які хотіли запросити їх до Москви. Також приводом для гордості є те, що до програми пощастило залучити іноземних акторів – із Казахстану, Білорусі та Латвії.

Зупинимося на кількох номерах. Назар Складаний до свого номеру з жонглювання підносами додав комічної ноти – він не лише вправно ловить їх то на спині, то на голові, а ще й зображує при цьому недотепу-офіціанта, який постійно спотикається, кумедно втрачає та підхоплює штани, що спадають.

Марина та Олександр Крот танцюють танго у компанії котів та собак. Виступають «як кішка з собакою» – це коли три великих пса дозволяють тендітній киці плигати через себе, крутитися під ногами та приносити троянду своїй дресирувальниці. Леді-птах Альона Чухнова виконує складні трюки у повітрі без страховки, тримаючись лише за дві стрічки, які дійсно нагадують крила птаха.

У програмі також – верблюди, лами та багато коней. Людмила Шевченко каже, що манеж у цирку круглої форми саме через них, адже інші двоногі та чотирилапі актори можуть виступати хоч на трикутному.

У програми беруть участь дві групи наїзників – українські під керівництвом Руслана Яремчука на двох чорних фрізах (це порода коней із мохнатими ногами) та сірі у яблуках коні Бориса Лазарова з Латвії. Українці демонструють вищу школу верхової їзди, коли коні ходять боком, задкують, передніми ногами переступають краєм арени. Латвійці ж показують джигітовку, на повному скаку звішуючись із сідла вниз головою, пролізаючи під животом коня чи підбираючи із землі хустинки. Наприкінці наїзник із якоюсь трубою в руках ногами стає на спину коня, що мчить галопом. Мить – і з неї виривається, тріпоче, розгортається кількаметровий прапор України. Здається, що від шквалу оплесків, свисту та крику обвалиться дах. Мабуть, у жодній країні світу глядачі так не зустрічають свій національний прапор, як в Україні. Лише заради цього варто прийти до цирку.

498

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Пантелеєв

16.01.2018

Після значного похолодання почастішали звернення киян на міські контактні лінії щодо незадовільної якості...

Віталій Кличко

16.01.2018

Я проїхався тільки що за кермом універсальної машини для прибирання, яку можна застосовувати...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Найпопулярніші музеї Києва підняли ціни на вхідні квитки. Подорожчання торкнулось відомого музею Тараса Шевченка та етнографічного музею під відкритим небом «Пирогів». Як повідомляє прес-служба музею Шевченка, тарифи змінились вже з настанням нового 2018 року.   Яка нова вартість кви...